Menu

sobota, 13 maja 2017

Wyspa Potępionych - Melissa de la Cruz


          Autor: Melissa de la Vruz

          Tytuł: Wyspa Potępionych

          Wydawnictwo: Egmont Polska 

          Ilość stron: 320

          Data wydania: 24 sierpnia 2014 


Opis:

Przed dwudziestu laty wszyscy złoczyńcy zostali wypędzeni z królestwa Auradonu na Wyspę Potępionych – mroczne, ponure miejsce strzeżone polem energii, które uniemożliwia im ucieczkę. Pozbawieni swych magicznych mocy, żyją teraz w odosobnieniu, zapomniani przez resztę świata. Jednak w Zakazanej Twierdzy ukryte jest Smocze Oko – klucz do prawdziwego mroku i jedyna nadzieja złoczyńców na
ucieczkę. Tylko najsprytniejszy, najbardziej nikczemny i najniegodziwszy łotr zdoła je znaleźć.… Któż to będzie? Podczas wyprawy po Smocze Oko potomkowie czarnych charakterów udowodnią, że łotrowskie pochodzenie o niczym nie przesądza, a bycie dobrym wcale nie jest takie złe.Recenzja:


Już od dawna chciałam przeczytać tą książkę, ale nigdy nie mogłam się do tego zabrać, bo to to skończyć, a to wypadało by już przeczytać, ponieważ niedługo premiera kolejnej części. W końcu nadeszła okazja w wyzwaniu na majówkę. Książka pod pasowała mi do jednego z zadań, opowiada ona o czwórce bardzo różnych nastolatków lecz jedno ich łączy ich rodzice byli najgroźniejszymi złoczyńcami na świecie. Evie córka złej królowej, Carlos syn Cruelli de Mon, Jay syn Jaffara i najgorsza ze wszystkich Mal córka Diaboliny. Każdy z nich miał jeden cel, zadowolić swojego rodzica lecz to było dla nich trudne, ponieważ byli odcięci od świata, zamknięci na wyspie potępionych. Każdego dnia kradli i czynili zło na jakie mogły im pozwolić warunki wyspy.

,,Nie było tu niczego, co miałoby moc – ani ludzi, ani przedmiotów."

Książka bardzo mi się podobała, to jak powrót do dzieciństwa lecz nie czytasz, ani nie oglądasz bajek o księżniczkach, królewnach i tak dalej, tylko patrzysz na ten świat od strony czarnych charakterów, bardzo mi się to podobało. Książka do przeczytania tak dla rozluźnienia. Wszystkie postacie jak już wcześniej wspominałam miały różne charaktery, Jay to złodziejaszek, który dostarcza towar do sklepu ojca, Carlos jest bardzo mądry i lubi stwarzać różne ciekawe wynalazki jest tak jakby służącym własnej matki, Evie to dziewczyna, która pod wpływem matki cały czas dba o urodę, to jest dla niej ważne lecz jest także bardzo mądra i na koniec Mal, dziewczyna, której wszyscy się boją i uciekają, lubi rywalizować z Jay'em o to kto lepsze rzeczy ukradnie. Krótko opisałam wam główne postacie było także dużo pobocznych. Pojawił się także Książę Ben, który przygotowuje się do zostania królem.

,,Właśnie praktycznie ocaliła komuś życie. Prawda? Jaki szanujący się złoczyńca w drugim pokoleniu robi coś takiego?"


Książka jest odpowiednia dla każdej grupy wiekowej, jest lekka i bardzo szybko się ją czyta. Bardzo polubiłam tutaj charakter Evie, ponieważ w filmie ,,Następcy", czyli kontynuacji ,,Wyspy Potępionych" Evie wydaje się dziewczyną, która szuka księcia i zależy jej tylko na urodzie, a w książce nie to jest dla niej najważniejsze, oczywiście interesuje się tym, ale nie tak jak jest to ukazane w filmie. Carlos też jest inny, jest tym najmądrzejszym, a w filmie nie jest to tak bardzo ukazane. Styl pisania autorki jest bardzo prosty do odbioru. Wymyślona przez nią historia o złoczyńcach bardzo mi się podobała. Autorka bardzo dobrze wymyśliła nową historie dla księżniczek i złoczyńców ze starych bajek, które wszyscy znają, wymyśliła swój własny świat, do którego przeniosła te wszystkie postacie i wymyśliła nowe. Z chęcią przeczytam drugą część tej książki, ale najpierw muszę ją kupić.


,,Kieruj się łagodnym sercem, ale rządź silną ręką."

Na koniec chciała bym jeszcze wspomnieć o oprawie graficznej książki, naprawdę śliczna. W środku są różne zdobienia, przy każdym rozpoczęciu nowego rozdziału są jakieś wzorki lub różne zawijasy, Są także jak się nie mylę trzy cytaty w plątaninie jakiś cierni jak widać na zdjęciu powyżej. Naprawdę książka ma genialną oprawę graficzną. 

,,To była prawda i jak każda prawda miała potężną moc."

Ocena:

  Jeżeli czytaliście tą książkę, napiszcie swoją opinię o niej z chęcią ją przeczytam. :)#Karolina


1 komentarz:

  1. Lubię odświeżanie historii pozornie oklepanych. Prezentujesz tutaj książkę, która jest właśnie trochę taką bajką dla starszych, a ja bardzo lubię takie pozycje :) Cudownie odprężają :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.