niedziela, czerwca 16, 2019

Niewyjaśnione tajemnice - Joel Levy

Autor: Joel Levy
Tytuł: Niewyjaśnione tajemnice
Wydawnictwo: almapress
Ilość stron: 224
Data wydania: 2019Historia pozostawia po sobie znaczące ślady. Jest czymś co zawsze będzie miało ogromne znaczenie. Historią są miejsca, wydarzenia, sztuka, przeróżne artefakty oraz ludzie.
Jedną z najciekawszych w niej rzeczy są tajemnice, zagadki. Nie wszystkie mają racjonalne wytłumaczenie. To właśnie o nich informacje możemy znaleźć w książce "Niewyjaśnione Tajemnice". Joel Levy postanowił zebrać to wszystko w jedną całość i opublikować w formie książki. Ale spokojnie, nie jest to kolejny nudny podręcznik do historii.

Niebywale rzadko sięgam po literaturę popularnonaukową co zresztą możecie zauważyć po książkach, o którym piszę na moim blogu. Jednak tym razem pod wpływem impulsu postanowiłam właśnie po książkę z tego gatunku sięgnąć. Co mną kierowało? Nie mam zielonego pojęcia. Może po prostu zwykła ciekawość. Ale to nie jet ważne, ważne jest to, że była to naprawdę dobra decyzja.
Autor porusza wiele popularnych tematów jak na przykład znany nam wszystkim Potwór z Loch Ness, Wielka Stopa czy chociażby Tajemnica Trójkąta Bermudzkiego i Atlantydy ale również nie zabraknie mniej znanych wydarzeń jak na przykład historia D.B Coopera czy Wielkich obcych kotów i odcisków stóp diabła. Dzięki pięknemu wydaniu, w którym znajduje się mnóstwo fotografii lektura staje się dla nas jeszcze przyjemniejsza. Autor w każdym rozdziale podaje nam podstawowe informacje o danej zagadce, jak i "odlotowe teorie" oraz przeróżne spekulacje."Niewyjaśnione tajemnice" będą idealną lekturą dla osób dociekliwych, czerpiących satysfakcję z rozwiązywania zagadek jak i dla tych, którzy chcą poszerzać horyzonty swojej wiedzy. Ja ze szczerym sercem mogę wam tą lekturę polecić.

Za książkę dziękuję wydawnictwu:

logo

3 komentarze:

  1. Lubię takie pozycje, dlatego z przyjemnością przeczytałabym ją. Bardzo ciekawa recenzja :)

    OdpowiedzUsuń
  2. good post 😊 would you like to follow each other? if the answer is yes, please follow me on my blog & i'll follow you back. https://camdandusler.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  3. Jako, że uwielbiam takie tematy, książkę mam w planach :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © The book my fantasy , Blogger