Menu

piątek, 15 lipca 2016

MROCZNA BOHATERKA. JESIENNA RÓŻA - Abigail Gibbs

Dziewięć równoległych wymiarów
Dziewięć rodzajów mrocznych istot
Dziewięć bohaterek, które mają ocalić świat


Autorka: Abigail Anne Gibbs

Tytuł: Mroczna Bohaterka - Jesienna Róża 

Gatunek: Fantastyka, Science Fiction

Rok wydania: 19 listopada 2014 

Ilość stron: 464

Wydawnictwo: Muza
Opis:

Prowincjonalna szkoła średnia w hrabstwie Devon i piętnastolatka, która nie jest zwykłą uczennicą
To Jesienna Róża z władającej magią rasy Mędrców - dziedziczka tytułu książęcego. W szkole pełni funkcję strażniczki. Ma chronić uczniów przed złymi mocami i groźną czarną magią. Gdy w miasteczku zaczynają się ataki zabójczych Extermino, na pomoc Jesiennej Róży przybywa osobiście syn króla Mędrców. Razem będą musieli stawić czoła. Po porwaniu Violet Lee wybuch wojny pomiędzy ludźmi, a mrocznymi istotami, wciąż stanowi realne zagrożenie. Czy Róża odkryje, co tak naprawdę łączy ją z Violet - Pierwszą Mroczną Bohaterką?

Recenzja:

Książka opowiada o dziewczynie Jesiennej Róży, ale nie takiej zwykłej. Opowiada o dziewczynie, która jest Mędrcem, czyli magiczną rasą, która chroni ludzi. Lecz Róża nie jest zwykłym Mędrcem jest księżną, która gdy skończy 16 lat ma zasiąść w najwyższej radzie. Do swoich szesnastych urodzin mieszka z rodzicami w świecie ludzi. Jest strażniczką w szkole, do  której uczęszcza. Pewnego dnia przybywa do niej syn samego króla Fallon, który ma jej pomóc ochraniać szkołę. Róża nie jest tym zachwycona lecz nie ma wyjścia. Książę jest przystojny i ma piękne niebieskie oczy. Fallon razem z nią chodzi do maturalnej klasy. Kiedy byli dziećmi, a Róża wraz ze swoją babcią przyjeżdżała na dwór zawsze razem się bawili. W szkole nikt nie wie, że Róża jest księżną, ponieważ postanowiła tego nie ogłaszać, ale przybycie Fallona wszystko jej popsuło, ponieważ on nie może pojąć tego dlaczego księżna to ukrywa. Książę ujawnia sekret za co ona jest na niego wściekła. Próbuje unikać Fallona przez kilka następnych dni, ale on w końcu odwiedza ją w domu. Księżna ma sny, w których widzi kobietę, nie wie dokładnie kto to, ale czasem ma wrażenie, że to Violet Lee lecz odpycha tę myśl z powodu wydarzeń, które się tam dzieją. Róża nie może już uciekać, musi przyjąć księcia w mieście dlatego jedzie do niego na cały weekend. Mieszka on ze swoim kuzynem, ciociom i wujkiem, którzy także należą do rodziny królewskiej. Księżna wiele dowiaduje się o księciu przez ten weekend. W następnych tygodniach zaczynają trenować magię podczas długiej przerwy w szkole. Często ogląda ich widownia. Przez pewny incydent (nie zdradzę jaki) Róża i Fallon nie są bezpieczni w świecie ludzi dlatego przenoszą się do magicznego wymiaru Athenea. Książę i Róża coraz bardziej się do siebie zbliżają. Spokój w wymiarze psują następne ataki Extermino. Trwa także wojna pomiędzy ludźmi, a mrocznymi istotami. Czy Violet i Róże łączy jakaś szczególna więź? Czy między Różą, a Fallonem będzie coś więcej? Czy wybuchnie wojna? Jak Róża poradzi sobie z tym wszystkim?


Książka podobała mi się. Nie zachwyciła mnie tak jak pierwsza część, ale też była naprawdę dobra. Autorka ma bardzo dobrą wyobraźnię. Wymyśliła swój własny świat i dziewięć różnych wymiarów. Bohaterzy są bardzo dobrze opisani. Charaktery, niektórych trochę mi się nie podobają, ale nie czepiajmy się szczegółów. Fabuła też jest ciekawa. Jest kilka zwrotów akcji, których się nie spodziewałam. Czasami denerwuje mnie zachowanie Falona lecz przez większość książka bardzo go lubię. Będę czekać na trzecią część i na pewno ją zakupię by dowiedzieć się co się będzie działo dalej. Jeszcze na zakończenie chciała bym dodać że nie podobało mi się czasem zachowanie Kaspara i Violet, gdy się pojawili. 

Ocena:

✰✰  Jeżeli czytaliście tą książkę, napiszcie swoją opinię o niej z chęcią ją przeczytam. :)

#Karolina 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.